Language:

Odlewnictwo artystyczne

Odlewnictwo artystyczne wymaga nie tylko odpowiedniego wyposażenia oraz wysokiej jakości materiałów, ale również cierpliwości, determinacji, precyzji, wiedzy i doświadczenia. Wszystko to sprawia, że odlewnictwo artystyczne jest naszą ulubioną formą odlewnictwa. 

Aktywna współpraca z muzeami, konserwatorami i pracowniami artystycznymi pozwoliła nam wyszlifować wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do podejmowania się nawet najtrudniejszych wyzwań. Jeśli chcesz wydobyć piękno z metalu, to koniecznie skontaktuj się z Silesia Castings.Jak to robimy?

Sztuka odlewnictwa fascynuje od wieków. Pomimo wprowadzania nowych stopów metali  i materiałów formierskich oraz przejścia z pieców opalanych drewnem i węglem na piece elektryczne, to sam proces pozostaje niemal niezmienny. Czas, zasoby oraz wiedza to elementy niezmiennie potrzebne podczas wykonywania każdego odlewu. To sprawia że każdy nasz produkt jest wyjątkowym efektem naszej pasji i oddania sztuce odlewnictwa.

Zapraszamy na nasze pokazy odlewnicze podczas licznych eventów popularnonaukowych, np. organizowanej na Śląsku Industriady. O pokazach na żywo dowiesz się więcej w dziale Szkolenia i pokazy.

Oferowane produkty

Wachlarz wyrobów Silesia Castings jest tak szeroki, jak wszechstronne jest zapotrzebowanie naszych klientów.

Wykonujemy zarówno drobne odlewy statuetek, medali i detali architektonicznych jak i odlewy wielkogabarytowe: tablice pamiątkowe, lampiony, poręcze itp. Zobacz listę rzeczy które już mieliśmy przyjemność odlewać:
  • statuetki
  • medale
  • figurki i popiersia
  • naczynia
  • zdobienia elewacyjne
  • elementy ozdobne ogrodzeń
  • tablice pamiątkowe

...i wiele innych. Z przyjemnością podejmujemy się indywidualnych zleceń oraz pomagamy w realizacji autorskich projektów. Aktywna współpraca ze środowiskami artystycznymi pozwoliła nam zebrać niezbędne doświadczenie.

Dostępne metale

Odlewy są wykonywane z następujących materiałów:

Żeliwo

Brąz

Mosiądz

Aluminium

Znal

Zamów odlew

Interesuje Cię nasza oferta?  Skontaktuj się z nami - przygotujemy wycenę i omówimy szczegóły.

Zapytania o  realizację odlewów artystycznych prosimy kierować na adres

art@silesiacastings.pl

Skontaktuj się z nami
Czy Silesia Castings Zasługuje na polubienie?