Language:

Odlewnictwo artystyczne

Odlewnictwo artystyczne wymaga nie tylko odpowiedniego wyposażenia oraz wysokiej jakości materiałów, ale również cierpliwości, determinacji, precyzji, wiedzy i doświadczenia. Wszystko to sprawia, że odlewnictwo artystyczne jest naszą ulubioną formą odlewnictwa. 

Aktywna współpraca z muzeami, konserwatorami i pracowniami artystycznymi pozwoliła nam wyszlifować wszelkie niezbędne kwalifikacje potrzebne do podejmowania się nawet najtrudniejszych wyzwań. Jeśli chcesz wydobyć piękno z metalu, to koniecznie skontaktuj się z Silesia Castings.Jak to robimy?

Sztuka odlewnictwa fascynuje od wieków. Pomimo wprowadzania nowych stopów metali oraz przejścia z pieców opalanych drewnem i węglem na piece elektryczne, to sam proces pozostaje niemal niezmienny. Czas, zasoby oraz wiedza to elementy niezmiennie potrzebne podczas wykonywania każdego odlewu. To, w połączeniu z niewielkimi nakładami odlewanymi przez Silesia Castings, sprawia że każdy nasz produkt jest wyjątkowym efektem naszej pasji i oddania sztuce odlewnictwa.

Zapraszamy na nasze pokazy odlewnicze podczas licznych eventów popularnonaukowych, np. organizowanej na Śląsku Industriady. O pokazach na żywo dowiesz się więcej w dziale Szkolenia i pokazy.

Oferowane produkty

Wachlarz wyrobów Silesia Castings jest tak szeroki, jak wszechstronne jest zapotrzebowanie naszych klientów.

Wykonujemy zarówno drobne odlewy statuetek, medali i detali architektonicznych jak i odlewy wielkogabarytowe: tablice pamiątkowe, lampiony, poręcze itp. Zobacz listę rzeczy które już mieliśmy przyjemność odlewać:
  • statuetki
  • medale
  • figurki i popiersia
  • naczynia
  • zdobienia elewacyjne
  • elementy ozdobne ogrodzeń
  • tablice pamiątkowe

...i wiele innych. Z przyjemnością podejmujemy się indywidualnych zleceń oraz pomagamy w realizacji autorskich projektów. Aktywna współpraca ze środowiskami artystycznymi pozwoliła nam zebrać niezbędne doświadczenie.

Dostępne metale

Odlewy są wykonywane z następujących materiałów:

Żeliwo

Brąz

Mosiądz

Aluminium

Znal

Zamów odlew

Interesuje Cię nasza oferta?  Skontaktuj się z nami - przygotujemy wycenę i omówimy szczegóły.

Zapytania o  realizację odlewów artystycznych prosimy kierować na adres

art@silesiacastings.pl

Skontaktuj się z nami
Czy Silesia Castings Zasługuje na polubienie?